Rekuperatory

Jak to działa?

Rekuperatory pełnią funkcję wentylacji mechanicznej nawiewno – wywiewnej z odzyskiem ciepła z pomieszczenia. Doskonale nadają się do wentylacji domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz pomieszczeń biurowych. Pozwalają na utrzymanie komfortowych warunków w pomieszczeniach budynku jednocześnie obniżając rachunki za ogrzewanie nawet o 25 %.

Poniżej możesz przeczytać podstawowe informacje na temat wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Zobacz animację, by dowiedzieć się jak to działa lub Skontaktuj się!

Obniżenie kosztów ogrzewania przy zastosowaniu rekuperacji możliwe jest dzięki odzyskowi ciepła ze zużytego powietrza odprowadzanego na zewnątrz ze stopniem odzysku wynoszącym aż 95 %. Powietrze nawiewane do pomieszczeń podgrzewane jest do 17oC, nawet w środku sezonu grzewczego. Dodatkową funkcją rekuperatorów jest oczyszczanie powietrza. Specjalne filtry usuwają szkodliwe substancje m.in. dwutlenek węgla, kurz, zanieczyszczenia mikrobiologiczne.

 

 

Zasada działania rekuperatora jest prosta. Świeże powietrze z zewnątrz (1) jest oczyszczane i podgrzewane w wymienniku płytowym. Następnie, poprzez rozdzielacz nawiewu (2), kierowane jest do odpowiednich pomieszczeń w obiekcie. Anemostaty (3) umożliwiają kształtowanie strugi powietrza nawiewanego w pożądany sposób. Zużyte powietrze przechodzi przez rozdzielacz wywiewu (4) i ponownie trafia do wymiennika płytowego, gdzie ciepło jest od niego odbierane. Powietrze to jest również filtrowane i usuwane z budynku (6).

Czy to jest dla mnie?

Jeżeli trafiliście Państwo w to miejsce, to prawdopodobnie planujecie budowę nowej instalacji, nie jesteście zadowoleni z obecnej lub chcecie obniżyć koszty ogrzewania. Możecie Państwo wybrać rekuperator dla siebie tutaj lub sprawdzić poniżej czy rzeczywiście jest to inwestycja dla Państwa.

Więcej…

Zastosowanie centrali rekuperacyjnej jest szczególnie polecane w przypadku:

  • budowy nowego obiektu,
  • modernizacji starego systemu wentylacyjnego, jeżeli możliwe jest zintegrowanie tego systemu z rekuperacją,
  • występowania alergii u użytkowników budynku (ze względu na filtrowanie doprowadzanego do budynku powietrza).

Najłatwiejszą drogą prowadzącą do wyboru odpowiedniego urządzenia jest skontaktowanie się z reprezentantem naszej firmy. Skontaktuj się!

Ile trwa realizacja?

Montaż rekuperacji trwa stosunkowo krótko – do kilku dni. Należy pamiętać, że w przypadku montażu rekuperacji w nowym budynku, prace prowadzone są wieloetapowo np. centrala przyłączana jest do instalacji po otynkowaniu pomieszczeń.

 

Na czas realizacji duży wpływ ma to czy instalacja taka została przewidziana w projekcie budynku. Uwzględnienie miejsca na przewody w projekcie skraca znacznie czas realizacji inwestycji. Szczególnie dlatego, że kanały rozprowadzające powietrze mają często razem z izolacją średnicę wynoszącą 20 cm. Wcześniejsze zaplanowanie miejsca na tego typu instalację pozwala na uniknięcie kucia przegród budynku m. in. przy prowadzeniu przewodów między piętrami.

 

Jak zamówić?

 

W celu złożenia zamówienia wystarczy odwiedzić nasz ekosalon lub skontaktować się z reprezentantem firmy 2 SUN. Nasz wykwalifikowany personel sprawnie poprowadzi proces doboru optymalnego rozwiązania. Skontaktuj się!

W momencie przyjmowania zamówienia wymagane są od Klientów następujące informacje:

  • dane o możliwościach montażowych centrali rekuperacyjnej i kanałów rozprowadzających,
  • dane na temat wymaganej wydajności rekuperacji (wartości te wyliczyć można na podstawie projektu budynku),
  • dane teleadresowe Klienta oraz miejsce instalacji.
Ekosalon

Formularz kontaktowy