Kominki

Jak to działa?

Kominek z płaszczem wodnym to ekologiczne i funkcjonalne źródło ciepła, współpracujące z tradycyjną instalacją centralnego ogrzewania i zapewniające przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i stosunkowo tanie, zwłaszcza jeśli mamy łatwy dostęp do drewna.

Kominek z płaszczem wodnym wygląda jak tradycyjny kominek powietrzny – wzbogaca zatem wystrój wnętrza i daje niepowtarzalną atmosferę, a jednocześnie zapewnia ciepło pozwalające ogrzać cały dom.

Poniżej więcej informacji na temat działania kominków z płaszczem wodnym.

 

Różnica między tradycyjnym wkładem powietrznym, a kominkiem z płaszczem wodnym polega na tym, że korpus kominka z płaszczem wodnym posiada dwie ścianki między którymi przepływa woda. Podczas spalania drewna w kominku, ciepło odbierane jest przez wodę znajdującą się w płaszczu otaczającym palenisko. Gorąca woda kierowana jest następnie do grzejników poprzez system odpowiednio rozprowadzonych rur oraz do zasobnika c.w.u.

Obecnie produkowane kominki osiągają sprawność do 75 % i mogą być jedynym źródłem ciepła w budynkach mieszkalnych o powierzchniach nawet do 400 m². Nie poleca się jednak takiego rozwiązania głównie ze względów praktycznych – istnieje konieczność częstego uzupełniania opału. Kominek idealnie sprawdzi się natomiast jako dodatkowe źródło ciepła współpracujące z kotłem olejowym, gazowym bądź elektrycznym.

 

Czy to jest dla mnie?

Jeżeli jesteście Państwo w trakcie budowy domu i chcielibyście w oszczędny sposób zapewnić jego ogrzanie oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej, a jednocześnie pragniecie stworzyć sobie miłą i ciepłą atmosferę domowego ogniska, to kominek z płaszczem wodnym będzie idealnym rozwiązaniem.

Inwestycja w kominek z płaszczem wodnym jest wskazana w następujących przypadkach:

  • W miejscu instalacji nie ma dostępu do gazu lub poprowadzenie gazociągu jest bardzo kosztowne
  • Istnieje możliwość zakupu drewna po atrakcyjnej cenie
  • Istnieje odpowiednie miejsce na przechowywanie (sezonowanie) drewna
  • W domu przebywa często chociaż jeden z domowników, który może dorzucić opał do kominka

 

Ile trwa realizacja?

Montaż samego kominka z płaszczem wodnym nie trwa zazwyczaj dłużej niż kilka dni. Wiele zależy jednak od wcześniejszego przygotowania instalacji pod kominek. W nowobudowanych obiektach prace najczęściej prowadzone są wieloetapowo, co zazwyczaj wydłuża czas ich wykonywania.

Na czas realizacji duży wpływ ma to, czy instalacja taka została przewidziana w projekcie budynku. Wcześniejsze zaplanowanie miejsca na taką instalację pozwala uniknąć dodatkowych prac związanych np. z kuciem przegród w budynku w celu poprowadzenia koniecznych przewodów. Przemyślana instalacja uwzględniona w projekcie znacznie skraca czas realizacji przedsięwzięcia i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jak zamówić?

W celu złożenia zamówienia wystarczy odwiedzić nasz ekosalon lub skontaktować się z reprezentantem firmy 2 SUN. Nasz wykwalifikowany personel sprawnie poprowadzi proces doboru optymalnego rozwiązania. Skontaktuj się!

W momencie składania zamówienia Klient może zostać poproszony o przedstawienie następujących informacji:

  • budowy nowego obiektu,
  • danych o możliwościach montażu kominka z płaszczem wodnym oraz kanałów rozprowadzających,
  • danych dotyczących izolacji budynku oraz jego powierzchni/kubatury,
  • danych na temat aktualnego etapu prac związanych z instalacją pod kominek wodny (jeśli takie są prowadzone),
  • danych teleadresowych Klienta oraz miejsca instalacji
Ekosalon

Formularz kontaktowy